رئیس دادگستری گلستان:
رئیس کل دادگستری گلستان با بیان جلوگیری از تجدید وقت برای ۶ هزار پرونده در دادگاه‌های استان خبر داد و گفت: این پرونده‌ها در تعطیلات کرونایی اخیر رسیدگی شده است.
کد خبر: ۹۹۰۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴ 31 August 2021

به گزارش تابناک گلستان به نقل از دادگستری گلستان، حیدر آسیابی در این باره اظهار داشت: با تلاش جهادی قضات استان از تغییر وقت 6 هزار پرونده که در تعطیلات کرونایی وقت رسیدگی داشتند، جلوگیری شده است.

وی گفت: در تعطیلاتی که به علت محدودیت‌های کرونایی در کشور اجرا شد 6 هزار پرونده در دادگاه‌ها و دادسراهای استان وقت رسیدگی داشتند که با این تعطیلات در معرض تجدید وقت یعنی تعیین زمان جدید برای رسیدگ قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: قضات استان در یک کار جهادی و با حضور در روزهای تعطیل و بعد از ساعت اداری، همه این پرونده‌ها را رسیدگی کردند.

آسیابی توضیح داد: اگر این پرونده‌ها رسیدگی نمی‌شد باید تاریخ جدید برای جلسه دادگاه طرفین تعیین می‌شد که ممکن بود چند ماه بعد باشد و به این ترتیب زمان رسیدگی پرونده‌ها طولانی می‌شد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که یکی از خواسته های به حق مردم از دستگاه قضایی رسیدگی زودتر به پرونده‌هااست، رفع اطاله دادرسی از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و افزود: در کارگروه رفع اطاله دارسی و کارگروه پژوهشی _ علمی به دنبال شناسایی و رفع گلوگاه‌ها و فرایندهای قضایی هستیم که زمان رسیدگی پرونده‌ها را طولانی می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار