تصمیمات مهمی در خصوص تکمیل پروژه پتروشیمی گلستان که بن بست آن پس از سال‌های طولانی به دست رئیس جمهور شکسته شده بود، گرفته شد.
کد خبر: ۱۱۶۸۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۴ 27 May 2024

به گزارش تابناک گلستان، جلسه قرارگاه پیشرفت و تحول منطقه‌ای صبح امروز دوشنبه (۷خرداد) با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور در ساختمان این وزارتخانه با موضوع پتروشیمی گلستان برگزار شد.

استاندار گلستان در این جلسه بر تسریع اجرای پروژه پتروشیمی گلستان که مورد مطالبه بیش از ۹۰ هزار سهامدار است، تاکید کرد.

علی محمد زنگانه گفت: با رایزنی‌های و پیگیری‌های انجام شده در این جلسه و بررسی تمامی مباحث و موارد مورد نظر مقرر شد، تخفیف ۵ درصدی خوراک مجتمع پتروشیمی گلستان که دارای مصوبه دور دوم سفر شهید جمهور شهید آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی به گلستان و مصوبه وزیر نفت است هرچه سریعتر اجرایی و نتیجه آن نیز به وزارت کشور ارسال شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد اجرای خط انتقال گاز از خط اصلی به سمت مجموعه پتروشیمی گلستان با رویکرد بهره‌برداری برای پتروشیمی گلستان، منطقه آزاد و شهرک هزار هکتاری اترک با انتخاب سریع پیمانکار و برگزار مناقصه انجام شود.

زنگانه تمدید موافقت اصولی، قرارداد تامین سوخت ۱۱ ماهه مجموعه پتروشیمی گلستان از طریق ساز و کار‌های بهینه سازی مصرف سوخت و تقویت پروژه‌های ذخیره سازی گاز در منطقه با رفع تمامی موانع اجرایی و اصلاحات لازم را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد.

گفتنی است، در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی گلستان، قائم مقام هلدینگ خلیج فارس و مدیران مرتبط از وزارت نفت حضور داشتند.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار