جشنواره بازی‌های بومی و محلی دانش آموزان گلستان در شهر مرزی اینچه برون از توابع گنبد کاووس پایان یافت.
کد خبر: ۱۱۶۶۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۶ 13 May 2024

به گزارش تابناک گلستان، رییس اداره آموزش و پرورش عشایری گلستان ظهر دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران از ارسال هزار و ۱٠۲ اثر به دبیرخانه جشنواره بازی‌های بومی و محلی گلستان خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر ایجاد نشاط دانش آموزی، ترویج و تبلیغ جهاد تبیین از دیگر اهداف برگزاری این رخداد فرهنگی ورزشی بود.

محمود رجبلو گفت: ۱۹ هزار و ۲۴ دانش‌آموز عشایر در گنبدکاووس، مراوه‌تپه، کلاله و گمیشان مشغول تحصیل هستند.

این مقام مسئول فزود: در راستای عدالت تربیتی و آموزشی، هزار و ۱٠٠ معلم گلستانی کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان عشایری را بر عهده دارند.

سیدرضا نظری مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز در حاشیه جشنواره گفت: اقدامات قرارگاه عدالت آموزشی و تربیتی بر عملکرد آموزشی و کشف استعداد‌های دانش آموزان استان بویژه در مناطق محروم و عشایری تاثیر مثبت داشت.

وی افزود: استعداد‌های درخشانی در روستا‌ها و مناطق عشایری گلستان زندگی می‌کنند و بر این اساس، قرارگاه آموزشی و تربیتی در حوزه‌های گوناگون از جمله پژوهش، تربیت و ورزش و در این مناطق شکل گرفته است.

نظری با عنوان اینکه دانش آموزان عشایر در جشنواره‌های مختلف خوش درخشیدند، ادامه داد: با تلاش معلمان و شناسایی استعدادها، موفقیت‌های ملی و بین المللی زیادی توسط دانش آموزان استان کسب شد.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار