استاندار گلستان با بیان اینکه دولت سیزدهم به دنبال برقراری عدالت آموزشی در استان‌ها است، گفت: در دولت سیزدهم بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه نوسازی مدارس تخصیص یافته که با همت خیرین گلستانی ۲۵۰ میلیارد دیگر نیز به این امر عام المنفعه اضافه شده است.
کد خبر: ۱۱۶۶۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۶ 08 May 2024

به گزارش تابناک گلستان، علی محمد زنگانه، استاندار گلستان امروز در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان با گرامیداشت مقام معلم و تبریک این هفته اظهار کرد: معلمان همراه با نقش تعلیم و تربیت هستید و در این راستا حرکت می‌کنید و شغل شما یک شغل مقدسی است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم با انجام اقداماتی بزرگ همچون طرح‌های رتبه بندی و رفع مشکلات این قشر بزرگ اقدام کرده ایم که منجر به ارتقا مقام معلم و جایگاه معنوی آن که بار‌ها مورد تاکید بزرگان دین و مقام معظم رهبری مدظله العالی بوده، شده است.

استاندار گلستان تصریح کرد: در حوزه زیرساخت‌ها و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی برای مردم عزیز ۷ مصوبه به ارزش۲۹۱ میلیارد تومان اختصاص یافته که بخشی از آن تحقق یافته است.

زنگانه تصریح کرد: در راستای هوشمند سازی و استاندار سازی سیستم گرمایشی مدارس در مجموع ۲۵ میلیارد تومان در مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان لحاظ و درحال اجرا است.

وی ادامه داد: استان گلستان رتبه دوم تحقق مصوبات سفر‌های استانی هیات دولت را کسب کرد که گزارش آن در نشست استانداران با رئیس جمهور اعلام شد که البته ۴۶ میلیارد تومان از این مصوبات در حوزه آموزش و پرورش است.

استاندار گلستان اذعان داشت: در دولت مردمی سیزدهم تاکنون در گلستان بیش از ۱۰۰ پروژه آموزشی با ۵۱۳ کلاس درس و اعتبار ۶۷۰ میلیارد تومانی به سرانجام رسیده است.

زنگانه افزود: یکی از مهمترین اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان در راستای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای استان و کمک به رفاه معلمین و دانش آموزان سرعت بخشیدن به پروژه اردوگاه دانش‌آموزی تنها جزیره ایرانی دریای خزر است.

وی خاطر نشان کرد: استان گلستان به عنوان استان پایلوت طرح ملی پرورش اوان کودکی (پاک) انتخاب شده و این اقدام نتیجه کار ائتلافی در سرزمین برادری است.

استاندار گلستان با اشاره به ایجاد تمرکز بر سن طلایی کودکان جهت اصلاح سبک زندگی برای آینده ایران بیان داشت: با استفاده از ظرفیت‌های بومی در راستای تربیت نسلی قوی برای ایرانی قوی در قالب طرح‌های پاک و نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) که هر دو این‌ها با محوریت مدرسه و نظام آموزشی کشور است، اقدام می‌کنیم و خوشبختانه استان گلستان تاکنون در این امر نیز پیشرو بوده است.

زنگانه در پایان از تمام مدیران بار دیگر خواست تا روز‌های سه شنبه را به ملاقات مردمی اختصاص داده و از برگزاری جلسات و گردهمایی‌ها خودداری کنند.

در پایان این مراسم با حضور دکتر زنگانه از معلمان نمونه تقدیر شد.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار