ورود خودرو و موتور سیکلت به النگدره گرگان با تصمیم شورای حفظ حقوق بیت المال ممنوع شد.
کد خبر: ۱۱۵۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴ 07 March 2024

به گزارش تابناک گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تصویب شورای حفظ حقوق بیت‌المال که با حضور کارشناسان، پژوهشگران و صاحب نظران دانشگاهی و اجتماعی در دادگستری کل استان گلستان برگزار شد؛ از امروز پنجشنبه هفدهم اسفند ورود خودرو و موتورسیکلت به پارک جنگلی النگدره ممنوع شد و در صورت ورود، خودرو توسط ضابطان توقیف شود.

حیدر آسیابی با بیان اینکه باتوجه به اجرای بند‌های ت و ج ماده ۴ دستورالعمل شورای حفظ حقوق بیت‌المال مصوب ۱۳۹۹ مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم جهت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، ورود خودرو و سایر وسایل نقلیه به پارک جنگلی النگدره از امروز رسما ممنوع است، گفت: شهرداری و دستگاهی که متولی پارک است و ضابطین هم مکلفند از امروز این مصوبه را اجرا کنند و با دستور دادستان خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که از امروز وارد این پارک شوند توقیف می‌شود.

وی با تاکید اینکه بر اساسا مصوبه امروز هر نوع روشن کردن آتش در پارک جنگلی النگدره ممنوع است و ضابطان قضایی باید ورود و متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی کنند، افزود: دستگاه‌های متولی باید برخی منافذی که امکان ورود موتورسیکلت به پارک وجود دارد را نیز مسدود کنند.

آسیابی خوردو‌های گشتی، حفاظتی و پلیس را تنها خودرو‌های مجاز به ورود به این پارک جنگلی برشمرد و تصریح کرد: در این جلسه پیشنهاد شد شهرداری گرگان با جذب سرمایه گذار تمهیدات لازم را در خصوص تامین خودرو‌های برقی و دوچرخه در این منطقه فراهم کند.

رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر این که پارک جنگلی النگدره بیشتر از این که به عنوان یک محیط جنگلی مطرح باشد یک میراث طبیعی است، اضافه کرد: صراحتا اعلام می‌کنیم طرحی که برای بهره برداری از این پارک جنگلی تدوین شده است مصداق بارز تغییر کاربری است.

وی ضمن توضیح این مطلب که پرونده ویژه حقوق عامه برای موضوع النگدره در دادستانی مرکز استان تشکیل شده است و از امروز رسما دنبال می‌کنیم، ادامه داد: طرح پارک جنگلی النگدره باید بازنگری و مبتنی بر حفاظت و زیر نظر دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی و دادستانی باید صورت بگیرد.

وی نابودی خاک، کاهش زادآوری، نابودی نهال‌ها و درختان جوان، آسیب به درختان، آلودگی صوتی، آلودگی نوری و آتش سوزی و تهدید‌های اجتماعی از جمله مواردی نام برد که بر اساس اعلام نظر کارشناسان محیط زیست تردد خودرو به جنگل النگدره وارد می‌کند.

گفتنی است، در جلسه امروز از تلاش‌های رضا آدینه معاون دادستان مرکز استان گلستان و محمدرضا کنعانی مدیر کل محیط زیست استان به پاس خدمات ارزنده در پیگیری حفاظت از انفال و محیط زیست استان و پیشگیر‌های لازم در جهت حفظ حقوق عامه قدردانی شد.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار