بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام به گلستان

بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام به استان گلستان از روز گذشته و با انجام روزانه سه پرواز آغاز شده و صبح امروز نیز سومین گروه از حجاج وارد استان شدند.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶ 07 July 2024

به گزارش «تابناک گلستان»، در موسم حج تمتع امسال بیش از 5 هزار و 120 زائر از استان گلستان راهی سرزمین وحی شدند که متأسفانه دو زائر گلستانی در شهر مکه، به دیدار حق نائل آمدند.

بازگشت حجاج نیز از روز گذشته ( 16 تیرماه) از طریق پروازهای مستقیم از مدینه منوره به فرودگاه بین المللی شهدای گرگان آغاز شد. بازگشت حجاج طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به مدت 7 روز و برقراری روزانه سه پرواز انجام خواهد شد.

شهرستان‌های بندرترکمن، آق قلا و گنبدکاووس بیشترین تعداد زائران را دارند و با توجه به اینکه در سال های گذشته ازدحام خانواده‌ها و استقبال‌کنندگان از حجاج، سبب اخلال در پروازهای داخلی این فرودگاه و همچنین ایجاد ترافیک سنگین در بزرگراه گرگان به آق قلا می‌شد، امسال طبق تصمیم کمیته حج استان، تصمیم بر این گرفته شد که استقبالی از حجاج در ترمینال فرودگاه گرگان انجام نشود.

حجاج پس از ورود به فرودگاه، با اتوبوس به عیدگاه‌ها و محل‌هایی که از قبل پیش بینی شده است، عازم خواهند شد و مراسم متمرکز استقبال از آنان در شهرستان‌ها انجام می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار