برگزاری ۵۰۰۰ دادرسی الکترونیک در دادگستری استان گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از برگزاری نزدیک به ۵ هزار دادرسی الکترونیک و دادگاه برخط از سال گذشته تاکنون در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۷ 30 June 2024

به گزارش تابناک گلستان، حیدر آسیابی ظهر شنبه ۹ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در دادگاه‌های آنلاین، طرفین پرونده به صورت تصویری در جلسه‌های دادرسی شرکت می‌کنند و دفاعیات و مستندات خود را به قاضی پرونده ارائه می‌دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به برگزاری نزدیک به ۵ هزار دادرسی الکترونیک و دادگاه برخط از سال گذشته تاکنون در این استان ادامه داد: دادرسی الکترونیک، یعنی حضور تصویری از طریق اینترنت در دادگاه، علاوه بر پرونده‌هایی که یکی از طرفین آن در زندان است برای همه پرونده‌ها در استان فراهم شده است.

وی افزود: افراد می‌توانند درخواست خود برای شرکت غیرحضوری در دادگاه را به قاضی پرونده ارائه کنند تا در روز رسیدگی، به صورت تصویری در جلسه دادگاه حاضر شوند و دفاعیات و دادخواست‌های خود را به قاضی پرونده ارائه خواهند دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: کاستن از رفت و آمد به دادگستری‌ها و صرفه جویی در هزینه مردم به ویژه کسانی که محل زندگی و دادگاه آنان متفاوت است از مزایای برگزاری دادرسی الکترونیک است.

آسیابی با اشاره به برگزاری دادگاه‌های برخط هم گفت: این دادگاه‌ها علنی است و امکان حضور ِ اینترنتی اساتید، دانشجویان و علاقمندان به رشته حقوق در این دادگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود: برگزاری دادگاه‌های علنی برخط در مسیر تحقق سند تحول قضایی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: توسعه‌ شفاف‌سازی در فرآیندهای رسیدگی قضایی و همچنین بهره‌برداری بیشتر و بهتر جامعه دانشگاهی، کارآموزان وکالت و نیز کارآموزان قضایی از محتوای علمی و فنی دادگاه‌ها و فرآیند دادرسی از اهداف برگزاری دادگاه‌های علنی برخط است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار