جاده اینچه‌برون تا بندر ترکمن‌باشی احداث می‌شود

استاندار گلستان گفت: قرار است با توافق انجام شده بین دو کشور ایران و ترکمنستان، جاده ارتباطی بین بندرخشک اینچه‌برون تا بندر ترکمن‌باشی ترکمنستان احداث شود.
کد خبر: ۱۱۷۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۶ 26 June 2024

به گزارش تابناک گلستان، علی‌محمد زنگانه بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح پل ورودی شهر کلاله گفت: در دو سفر هیئت دولت به استان، در مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی به گلستان اختصاص یافت و این استان را جزو استان‌های برتر در تحقق مصوبات سفر قرار داد.

استاندار گلستان افزود: ۹۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیز در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بهبود ایمنی جاده‌ها در دولت سیزدهم به استان گلستان اختصاص یافته است.

وی گفت: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در استان گلستان با توجه به دسترسی این استان به بازار‌های آسیای میانه به ویژه ترکمنستان، توجه به حوزه حمل و نقل بین‌المللی است. در همین راستا پس از توافقات انجام شده، قرار است بین ایران و ترکمنستان، جاده ارتباطی بین بندرخشک اینچه‌برون تا بندر ترکمن‌باشی ترکمنستان احداث شود.

زنگانه ادامه داد: در دور دوم سفر رئیس جمهور به این استان گلستان همچنین چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه تعریض و ایمن‌سازی بزرگراه مینودشت- پارک ملی گلستان و ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جابه‌جایی ۶ روستای واقع در کاسه سد چایلی در شهرستان مرزی مراوه‌تپه اختصاص یافته است که در حال پیگیری و اجرای این پروژه هستیم.

وی تصویب ۱۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی که تاکنون ۶۰ درصد آن از سوی بانک‌ها به طرح‌های پیشنهادی پرداخت شده، مصوبات ارزی به ارزش ۵۰۰ هزار میلیارد ریال برای پروژه‌های پتروشیمی و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی علی آبادکتول، پرداخت هفت هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه به مددجویان نهاد‌های حمایتی و ۱۴ هزار میلیارد ریال وام ازدواج به جوانان، اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال برای احیای خلیج گرگان و هزار میلیارد ریال برای حصارکشی منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه‌برون را از جمله اقدامات ماندگار دولت سیزدهم در استان گلستان عنوان کرد.

پل دوم کلاله بعد از ۲۲ سال انتظار افتتاح شد

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار