اتمام عملیات اجرایی فاز اول ساماندهی زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه شهرستان گالیکش با اعتبار یک میلیارد ریال

به گزارش تابناک  گلستان ؛ مهندس ابراهیم کریمی امروز سه شنبه 4 تیر ماه 98 با اعلام این خبر افزود: با اعتبار 1 میلیارد ریال فاز اول عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه شهرستان گالیکش از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی به اتمام و با حضور نماینده دفتر فنی اداره کل ، نماینده اداره میراث فرهنگی شهرستان گالیکش و پیمانکار پروژه به دهیاری روستای لوه بعنوان دستگاه بهره بردار تحویل داده شد.

وی به عملیات اجرا شده در این فاز اشاره کرد و افزود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سنگ فرش مسیر دسترسی به آبشار به مساحت حدود 600 متر مربع ، اجرای آبرو جهت هدایت آبهای سطحی و همچنین فنس کشی مسیر دسترسی اجرا شده است .

کریمی ادامه داد: در سنوات قبل این اداره کل اقدام به اجرای سنگ فرش و دیواره سنگی مسیر دسترسی به مساحت 500 متر مربع و یک باب نمازخانه با اعتبار 2 میلیارد و 321 میلیون ریال کرده است . 

وی در پایان گفت : این اداره کل آمادگی خود را در جهت تکمیل زیر ساخت های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران عبوری از پارک جنگلی لوه در صورت تخصیص اعتبار لازم از سوی مراجع ذیربط را اعلام می دارد.

شایان ذکر است ؛ آبشار لوه در گالیکش واقع است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به نام لوه و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است. همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه‌ای به آن بخشیده است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم ‌نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.