ظهر امروز و با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر مرکز پیشگیری، کنترل و درمان این جمعیت در شهرستان بندرترکمن به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۹۹۰۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰ 02 September 2021

ظهر امروز و با حضور قوسیان، دبیرکل جمعیت هلال احمر، استاندار گلستان و جمعی از مسئولان مرکز پیشگیری، کنترل و درمان سرطان در این شهرستان به بهره برداری رسید.

مساحت مرکز پیشگیری، کنترل و درمان سرطان هلال احمر در شهرستان ترکمن یکهزار و 280 متر مربع بوده و تاکنون بالغ بر 60 میلیارد ریال هزینه شده است. 43 میلیارد ریال از محل جذب اعتبارات هلال احمر استان و مابقی از محل خیران داوطلب تامین شده است.

این مرکز دارای سالن شیمی درمانی، اتاق ایزوله، اتاق CPR، اتاق ریکاوری، اتاق جراحی سرپایی، اتاق ماموگرافی، اتاق معاینه پزشکان متخصص و عمومی، اتاق مشاوره تغذیه و روانشناس، آندوسکوپی و کولکنوسکپی است که فاز اول آن امروز راه اندازی و افتتاح شد.

محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم بهره برداری از این مرکز اظهار داشت: مرکزی که امروز شاهد بهره برداری از آن بودیم با کمک خیران استان گلستان راه اندازی شده است، در سال‌های اخیر بیماری سرطان در استان شیوع قابل توجهی داشته و خیران تلاش کردند این مرکز ساخته شود، در واقع یکی از اهدافی که هلال احمر دنبال می‌کند تسکین آلام بشری است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر به گسترش این مرکز کمک می‌کند اما به یاری خیران هم نیاز داریم و امیدوارم افراد خیّر در این شهرستان و استان برای تجهیز و گسترش این مرکز کمک کنند.

هادی حق شناس، استاندار گلستان نیز در این مراسم اظهار داشت: هلال احمر گلستان در ایام کرونا خوش درخشید و در تمام موقعیت‌ها از کنترل و استقرار در ورودی شهرها تا واکسیناسیون کمک کرده است.

وی با قدردانی از حضور بهنگام جمعیت هلال احمر استان در زمان بروز حوادث گفت: این جمعیت در حوادث همیشه پای کار است؛ در آتش سوزی جنگل‌ها ما از بالگردهای هلال احمر برای اطفای حریق استفاده می‌کنیم.

حق شناس افزود: این فاز از مرکز پیشگیری کنترل و درمان سرطان هلال احمر که زمین آن جزو املاک هلال احمر است برای بیماران شیمی درمانی و سرپایی آماده شده است و به تدریج خدمات آن گسترش پیدا می‌کند.

وی گفت: من از همه خیران که به کمک آمدند تا پروژه به اینجا برسد تشکر می‌کنم و به طور قطع خیران داوطلب دیگری هم هستند که برای ادامه خدمات و گسترش آن وارد میدان شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار