مدیر بهزیستی گرگان گفت: حدود ۱۱ هزار و ۴۰۰ معلول در شهر گرگان وجود دارد که ۲.۴ جمعیت را شامل می شود و متاسفانه نرخ معلولیت در شهرستان یک درصد بیشتر از کشور است.
کد خبر: ۹۷۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴ 17 July 2021

محمد شایسته بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در حال حاضر در گرگان حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند که با توجه جمعیت ۵۰ هزار نفری این شهرستان، این تعداد ۱۰ درصد جمعیت را شامل می شود.

مدیر بهزیستی گرگان ادامه داد: حدود ۶ هزار و ۵۰ خانوار از جامعه هدف ما مستمری بگیر هستند که با توجه به افزایش حقوقی که در سال جاری اتفاق افتاد، حداقل حقوق یک خانواده تک نفره ۳۵۰ هزار تومان و یک خانواده پنج نفر به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: حدود ۱۱ هزار و ۴۰۰ معلول در شهر گرگان وجود دارد که ۲.۴ جمعیت را شامل می شود و متاسفانه نرخ معلولیت در شهرستان یک درصد بیشتر از کشور است.

شایسته در ارتباط با یارانه مراکز شبانه روزی معلولان، ابراز کرد: این یارانه به نسبت درجه بندی مراکز و وظیفه مندی که وجود دارد در سال جاری حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در ارتباط با مسکن معلولان بیان کرد: سال گذشته کمک هزینه ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی افزایش قابل توجهی داشت که بر این اساس برای ساخت مسکن خانواده های چند معلول روستایی مبلغ ۸۵ میلیون تومان و خانواده چند معلول شهری ۱۴۰ میلیون تومان جهت ساخت و خرید توسط بهزیستی با کمک بنیاد مسکن پرداخت می شود.

مدیر بهزیستی گرگان افزود: همچنین سهم بهزیستی برای ساخت مسکن خانواده های تک معلول و زنان سرپرست خانوار ۵۰ میلیون تومان است که در سال ۱۴۰۰ این اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ حدود هشت میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد، تصریح کرد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه با سود پنج درصد و بازپرداخت هفت ساله به بیش از ۱۶۰ طرح اشتغالزایی که در کمیته اشتغال شهرستان مصوب شده بود تعلق گرفت تا به بانک های عامل معرفی شدند.

شایسته در ارتباط با بحث حقوق و مزایای کارکنان بهزیستی گفت: متاسفانه حداقل حقوق کارکنان بهزیستی با توجه وظیفه مندی و سختی کاری که وجود دارد در حد و شان آنها نیست و از نمایندگان مجلس انتظار می رود تا این موضوع را در صحن علنی مجلس پیگیری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین