۵طرح عمرانی دادگستری گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس قوه قضاییه افتتاح شد.
کد خبر: ۹۷۳۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹ 26 June 2021

هادی هاشمیان اظهار داشت:تا پیش از این دادرسی الکترونیک، یعنی حضور تصویری از طریق اینترنت در دادگاه، تنها در پرونده‌هایی که یک طرف آن در زندان بود انجام می‎شد اما از امروز بستر برای برگزاری دادگاه آنلاین برای همه پرونده‌ها فراهم شد .

وی افزود: افرادی که پرونده دارند در صورت تمایل به شرکت غیرحضوری در دادگاه می‌توانند درخواست خود را به دادگاه ارائه کنند تا بستر برای شرکت غیرحضوری آنان در جلسه رسیدگی فراهم شود .

هاشمیان ادامه داد: کاستن از رفت و آمد به دادگستریها ، جلوگیری از خروج غیرضروری مردم از خانه در شرایط کرونا و صرفه جویی در هزینه مردم به ویژه کسانی که محل زندگی و دادگاه آنان متفاوت است از مزایای برگزاری دادرسی الکترونیک است .

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: تاکنون 106 نفر در گرگان برای شرکت غیرحضوری در دادگاه درخواست داده اند و روز رسیدگی به صورت تصویری در جلسه دادگاه حاضر می شوند و دفاعیات و دادخواست های خود را به قاضی پرونده ارائه خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان همچنین گفت: در جدیدترین ارزشیابی کشوری، دادگستری استان رتبه سوم استفاده از فناوری در فرآیندهای قضایی را کسب کرده است.

هاشمیان گفت: ارزشیابی و رده بندی دادگستری‌ها با شاخص استفاده از فناوری در جلسه امروز که به صورت ویدئو کنفرانسی با رئیس قوه‌قضاییه داشتیم اعلام شد.

وی به یکی از خدمات فراگیر قضایی در استان اشاره کرد و گفت: درخواست‌ صدور گواهی سوء پیشینه بیش از دیگر درخواست‌ها است و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه عدل ایران درخواست‌های خود را ثبت و همان روز پاسخ خود را دریافت کنند که بیش از 90 درصد درخواست‌ها، همان روز پاسخ داده می‌شود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان هم گفت: افراد می‌توانند از طریق برنامه عدالت همراه و نصب آن روی گوشی ، مواردی مانند درخواست گواهی سوء پیشنیه را با گوشی تلفن همراه انجام دهند.

حجت الاسلام سیدمحسن رسولی ادامه داد: استفاده از فناوری در شرایط کرونایی کار را برای مردم آسان می کند و رضایت آنان را در پی دارد .

رسولی گفت: بر اساس ارزشیابی‌هایی که به صورت روزانه ثبت و پایان هر ماه اعلام می‌شود حدود 70 تا 80 درصد مردم از خدمات الکترونیک دادگستری گلستان رضایت دارند.

امروز همچنین 5 طرح عمرانی دادگستری گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس قوه قضاییه افتتاح شد.

معاون مالی پشتیبانی و رفاه دادگستری ، گلستان گفت: طرح توسعه فضای اداری دادگستری مینودشت به مساحت 400 مترمربع و افزایش بنای دادگاه کمالان با مساحت 400 مترمربع و هزینه 3 میلیارد تومان از طرح های افتتاحی امروز بود.

حسن ثناگو افزود: امروز همچنین سالن اجتماعات اداره کل دادگستری و دادگستری های رامیان و علی آبادکتول با هزینه در مجموع 4 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین