رئیس کل دادگستری گلستان تأکید کرد
رئیس کل دادگستری گلستان بر حل مشکلات زیست محیطی واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: لازمه رسیدن به توسعه پایدار توجه به محیط زیست است.
کد خبر: ۹۶۹۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱ 09 June 2021

به گزارش تابناک گلستان، هادی هاشمیان ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان به مناسبت گرامیداشت هفته حفظ محیط زیست، اظهارکرد: لازمه رسیدن به توسعه پایدار توجه به محیط زیست است و امیدواریم با کمک کارشناسان این مجموعه برای رفع مشکلات زیست محیطی واحدهای تولیدی تعطیل یا در آستانه تعطیلی چاره اندیشی شود.

هاشمیان با تأکید بر نگاه حمایتی دستگاه قضایی از محیط زیست، افزود: اختصاص دادگاه های تخصصی برای پرونده های زیست محیطی، تعیین کارگروه ویژه مبارزه با زمین خواری، شتاب بخشی به روند صدور اسناد اراضی ملی از جمله تلاش های دادگستری استان برای حفظ محیط و جلوگیری از دست اندازی به میراث طبیعی استان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان هم در این نشست برنامه های سازمان برای حفظ محیط زیست را تشریح کرد و از امضای تفاهم نامه با بسیج برای پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و کمک به مهار به موقع آتش خبر داد.

محمدرضا کنعانی گفت: برای توانمند سازی ساکنان حاشیه پارک ملی گلستان و مشارکت آنها در حفظ این ذخیرگاه ارزشمند هم طرح مشترکی را به زودی با اداره کل میراث فرهنگی آغاز می کنیم که در قالب آن روستاییان با تولید دست ساخته های خود و عرضه آن در غرفه ای که در پارک ملی در اختیار آنها قرار داده می شود، علاوه بر کسب درآمد به حفظ پارک هم کمک می کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین