وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح گردشگری آشوراده دارای مسائل زیست محیطی است و تا برطرف نشود نمی‌توان آن را مصوب و اجرا کرد.
کد خبر: ۹۴۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵ 27 February 2021

 

محمد اسلامی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: برای راه آهن سراسری اینچه برون به کشورهای آسیای میانه به مشهد تلاش‌های زیادی کردیم اما روند طولانی شده است و امروز موانع توسعه حذف شده و شتاب خواهد یافت.

وی گفت: ما هم برای خط عریض و نرمال مشکل داشتیم ضمن اینکه توسعه زیرساخت‌های اینچه برون مشکلات حقوقی دارد که باید حل و فصل شود.

وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرد: پیشنهاد ما این است که اینچه برون تبدیل به شهری جدید با کارکرد تجاری و صنعتی شود و برای استان شکوفایی اقتصادی داشته باشد و باید برای تمام مناطق مرزی دارای ظرفیت این کار را انجام دهیم.

اسلامی گفت: برای احداث بندر چوب معتقد هستیم باید محیطی مناسب باشد و ما هم در این باره مصمم هستیم اما احیای بندرترکمن اولویت بیشتری دارد.

وی درباره 4 خطه کردن جاده ساحلی بیان داشت: این مسیر از آستارا تا مشهد به طول هزار و 230 کیلومتر است و هزار و 148 کیلومتر آن بزرگرا و 4 خطه شده است و 82 کیلومتر باقی مانده که 42 کیلومتر در گلستان است و تلاش می‌کنیم در این دولت کامل شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل راه آهن آزادشهر به شاهرود که 65 کیلومتر در گلستان است و نصف آن در دست اجراست و امیدواریم نیم دیگر آن هم اجرا شود و کریدور شمال به جنوب را تکمیل کند.

وی درباره پروژه مسکن مهر در استان هم بیان داشت: امروز به نوعی پایان طرح مسکن مهر در این استان است و مسکن مهری که بلاتکلیف باشد وجود ندارد که مردم ثبت نام کرده باشند و تحویل نگرفته باشند.

اسلامی درباره مشکلات طرح گردشگری آشوراده نیز گفت: آشوراده در شورای عالی شهرسازی مسائل محیط زیستی دارد و تا حل نشود قابل تصویب نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار