سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: اخذ سند برای بستر حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر رودخانه‌های استان، راه حل قطعی مقابله با رودخانه‌خواری در گلستان است.
کد خبر: ۸۵۲۲۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ 19 May 2020

اخذ سند، راه حل مقابله با رودخانه‌خواری در گلستان است 

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: اخذ سند برای بستر حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر رودخانه‌های استان، راه حل قطعی مقابله با رودخانه‌خواری در گلستان است.

سیدمحسن حسینی روز سه شنبه در جلسه با مدیرکل ثبت اسناد و املاک گلستان اظهار داشت: رفع مشکل رودخانه‌خواری در این استان نیازمند نقشه‌برداری و کاداستر، تعیین حد بستر و حریم، نشانه‌گذاری و صدور سند است.

وی بیان کرد: از مجموع رودخانه های گلستان تاکنون هزار و ۳۰۰ کیلومتر تعیین بستر و حریم و ۶۵۰ کیلومتر نشانه گذاری شد.

وی همچنین انتقال، تجمیع و صدور اسناد املاک تاسیسات آبی متعلق به شرکت آب منطقه ای از جمله سدها و شبکه ها به میزان حدود ۵ هزار هکتار را از برنامه های دیگر شرکت برای حفظ این عرصه ها از دست سودجویان دانست.

استان گلستان در بخشی از حوضه آبریز دریای خزر واقع است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی دارای رودخانه‌های پرآب و مهمی است.

رودهای جاری گلستان به طور عمده از جنوب به شمال و از شرق به غرب جریان دارند و از شریان‌های اصلی و ارزشمند حیات اقتصادی به ویژه در عرصه کشت انواع محصولات کشاورزی استان به شمار می‌آیند.

در این میان سه رود مهم اترک، گرگان‌رود و قره‌سو از جمله رودهای دائمی گلستان هستند که با یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر طول به صورت مستقیم بر حیات جمعیت یک میلیون و نهصد هزار نفری استان نقش دارند.

منبع/ ایرنا 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی