سرپرست استانداری گلستان با اشاره به بارش هایی که طی روزهای 26 تا 29 اسفند 97 در استان صورت گرفت، اظهار کرد: بارش های ای 3 روزه موجب روان آبی به حجم 2 میلیارد و 151 میلیون مترمکعب در گلستان شد در حالی که مخازن 3 سدگلستان، بوستان و وشمگیر که در مسیر آن قرار داشتند تنها 85 میلیون متر مکعب ظرفیت داشت.
کد خبر: ۷۳۸۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱ 27 April 2019

به گزارش تابناک گلستان مهندس میرمحمد غراوی عصر پنج شنبه 5 اردیبهشت در نشست هم اندیشی تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کار و کارگر تصریح کرد: بر اثر این بارندگی شاهد طغیان رودخانه ها بودیم که منجر به آبگرفتگی برخی از شهرهای استان شد و برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد خسارات ناشی از سیلاب در گلستان به 4 هزار و 890 میلیارد تومان می رسد.
وی به ظرفیت رودخانه قره سو و گرگانرود اشاره کرد و گفت: از سویی دیگر نوار ساحلی استان از آنجا که تحت پوشش محیط زیست کشور قرار داشت ۵۰ سال لایروبی نشده بود و اقدامات عمرانی در این ناحیه نیز با مجوز این نهاد ممکن بود.
وی افزود: برای سرعت بخشیدن به قدرت تخلیه آب اقدامات زیادی انجام شد و بر اثر این اقدامات شاهد تخلیه آب از سطح شهرها و روستاها بودیم.
سرپرست استانداری گلستان به خسارت ۱۷ هزار و 800 واحد مسکونی بر اثر سیلاب اشاره کرد و گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ واحد بر اثر قدرت تخریبی سیلاب نیاز به بازسازی مجدد دارند و مابقی نیازمند بهسازی و مرمت هستند.
غراوی همچنین با بیان اینکه بسیاری از واحدهای کشاورزی و تولیدی ما در سیل آسیب دید، تاکید کرد: در مرغ پیگیر که امروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید داشت بیش از ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان خسارت وارد آمده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار