استاندار گلستان گفت: به منظور تامین نیاز مردم استان و ایجاد تعادل در بازار، روزانه 150 تن گوشت قرمز و مرغ در بازار توزیع می شود.
کد خبر: ۷۱۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸ 22 February 2019
به گزارش تابناک گلستان ، سید مناف هاشمی صبح پنجشنبه 2 اسفند در ستاد تنظیم بازار، نیاز متوسط استان به گوشت مرغ را بین 70 تا 85 تن اعلام و اظهار کرد: با توجه به روزهای پایانی سال و پیشگیری از مشکلات احتمالی، مقرر شد روزانه 100 تن مرغ گرم به قیمت یازده هزار و پانصد تومان در بازار عرضه شود. 
وی افزود: همچنین مقرر شد روزانه 50 تن گوشت قرمز گرم و منجمد در استان توزیع شود تا از این نظر هم کمبودی وجود نداشته باشد. 
هاشمی خاطرنشان کرد: استان گلستان روزانه حدود 550 تن مرغ برای کشور تولید می کند که اگر نیاز استان ایجاب کند، به منظور تعادل بخشی در بازار، میزان خروج از استان را کاهش خواهیم داد. 
استاندار گلستان از مرغ فروشی ها خواست که در توزیع و عرضه مرغ همکاری لازم را داشته باشند و از توزیع مرغ میان افراد خاص بپرهیزند. 
وی با اشاره به اعلام آمادگی برخی افراد برای واردات گوشت و دام زنده از کشورهای همسایه، تصریح کرد: ما از کسانی که علاقمند هستند از کشورهای مغولستان، قزاقستان و ... گوشت قرمز با قیمت تمام شده 45 هزار تومان و دام زنده با قیمت 30 تا 32 هزار تومانی با ارز نیمایی یا آزاد وارد کنند، حمایت می کنیم زیرا انجام این کار هم برای کشور و هم استان بسیار مفید است. 
هاشمی با اشاره به سهمیه آرد استان اظهار کرد: با پیگیری ها و مکاتبات انجام شده، سهمیه آرد استان به حالت قبل بازگشت و نانوایی های یارانه ای و آزادپز مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نخواهند داشت.
استاندار گلستان در پایان با بیان اینکه اوضاع اقتصادی استان کنترل شده است و مشکل خاصی وجود ندارد، از شهروندان خواست تا گزارش تخلفات یا گران فروشی ها را به سامانه 124 یا به صورت مکتوب و با مستندات به حوزه بازرسی استانداری و صمت اعلام کنند تا پیگیری و بازرسی های لازم انجام شود. 
اخبار تبریز

اخبار اردبیل

اخبار البرز

اخبار اصفهان

اخبار ایلام

اخبار تهران

اخبار خراسان جنوبی

اخبار خراسان رضوی

اخبار خراسان شمالی

اخبار مازندران

اخبار خوزستان

اخبار فارس

اخبار قزوین

اخبار قم

اخبار کردستان

اخبار کرمانشاه

اخبار کهکیلویه و بویراحمد

اخبار گیلان

اخبار همدان

اخبار یزد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار