مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برنامه های سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان را اعلام کرد.
کد خبر: ۷۱۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱ 10 February 2019

به گزارش تابناک  گلستان، عادله کشمیری افزود: این جشنواره از تاریخ ٢٣ تا ٣٠ بهمن ماه همزمان با تهران در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: ٣ گروه کوبه ای، دو گروه سنتی، ٦ گروه محلی، یک گروه زهی کلاسیک،کرال بزرگ و تلفیقی، دو گروه کلاسیک و چهار گروه پاپ و یک ارکستر بومی در این جشنواره به هنرنمایی خواهند پرداخت.

این مدیر استانی، اظهار کرد: دو گروه موسیقی سنتی و پاپ از هنرمندان خارج استان در تاریخ های ٢٥ بهمن و ٣٠ بهمن ماه اجرا خواهند داشت.

وی ضمن تاکید به ضرورت توجه به نگاه علمی در هنر موسیقی از برپایی کارگاه های تخصصی در این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: سه کارگاه آموزشی « مهندسی صدا» ، «مبانی و اصول اجرای موسیقی» و « بیان و بدن در آواز» برای علاقه مندان هنر موسیقی تشکیل می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خاتمه،گفت: این جشنواره به همت و همدلی دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و انجمن موسیقی استان گلستان برپا می شود.

منبع : روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار