استاندار گلستان با اشاره به اینکه دهه فجر امسال 2800 پروژه در گلستان افتتاح یا کلنگ زنی می شود، اظهار کرد: برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر 2100 میلیارد تومان هزینه شده و برای 6604 نفر اشتغال ایجاد می شود.
کد خبر: ۷۱۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰ 03 February 2019
به گزارشتابناک گلستان ، دکتر سید مناف هاشمی شامگاه شنبه 13 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان که به مناسبت چهل سالگی انقلاب برگزار شده است، تصریح کرد: تا پیش از شهریور سال گذشته ۴۹۰۰ شغل در استان ایجاد شد و این رقم در پایان سال ۹۶ به ۲۱۵۹۳ شغل رسید و در سال جاری نیز تاکنون ۲۳۸۵۹ شغل ایجاد شده و در مجموع طی این دو سال بیش از ۴۵ هزار شغل در استان ایجاد شده است که این به اندازه ۴ سال قبل تر است.
وی گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها با 364 طرح با یک‌هزار و 170 میلیارد تومان در گنبدکاووس و کمترین آن در مراوه‌تپه با 94 پروژه و اعتبار 25 میلیارد و 640 میلیون تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد که البته مدیریت استان تلاش دارد حمایت های بیشتری از شهرستان های محروم همچون مراوه تپه و گمیشان کند.
استاندار گلستان با بیان اینکه کشور در جبهه اقتصادی با دشمن و در داخل کشور با برخی از سودجویان اقتصادی در حال جنگ است، یاد آور شد: باید این افراد را شناسایی کرده و با آنها با قاطعیت برخورد کرد.
دکتر هاشمی یادآور شد:از شهریور پارسال که ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات  به واحدهای تولیدی پرداخت شده بود تا به امروز بیش از ۱۶۰۰ میلیارد از طریق کارگروه تسهیل و بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات کار و روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.
استاندار گلستان با بیان اینکه تیمی از جهد دانشگاهی انحراف وام های اشتغال زایی استان را بررسی کرده و این انحراف 3 درصد بوده است ، اظهار کرد: نرخ بیکاری ما در برخی فصول امسال زیر ۱۰ درصد شد و تلاش داریم این جریان را ادامه دهیم و این نشان دهنده آن است که استان گلستان مسیر توسعه خود را خوب پیدا کرده است.
وی در خصوص عدم انتقال نخاله‌های شهر گرگان به نقطه تعیین شده، افزود: هیچکس حق خالی کردن نخاله و زبانه داخل شهر را ندارد و با این افراد برخورد قاطع خواهد شد و اگر هر کسی گزارشی از تخلیه زباله, نخاله و فاضلاب در گوشه و کنار شهرها و روستاها ارایه کند تشویق خواهد شد چرا که این تخلیه باید در مکان های تعیین شده صورت گیرد.
دکتر هاشمی  با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به استان گلستان 100 میلیارد تومان برای پارک پسماند استان گلستان و مباحث زباله و نخاله اختصاص داده شده است افزود: با جدیت در این حوزه ورود خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم کسی در این بخش تخلفی را داشته باشد.
وی در خصوص پروژه‌های تله کابین گرگان و علی آباد کتول که باید مسیر قانونی را طی کنند ، گفت: سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی طبق قانون نمی‌توانند تله کابین را به شهرداری‌ها واگذار کنند و سازمان جنگل‌ها قرار است پروژه تله کابین علی آباد را به بخش خصوصی واگذار کند.
استاندار گلستان درباره تفاهم‌نامه های سفر قبلی استاندار به کشور ترکمنستان گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی در آن سفر داشتیم هرچند هنوز مشکلاتی داریم. 
دکتر هاشمی با اشاره به گسترش روابط با کشور ترکمنستان، گفت: با دستور رییس جمهور تلاش داریم تعاملات استان با کشور ترکمنستان را افزایش دهیم و امیدواریم برادری دوطرفه باشد. در حوزه راه آهن درحال رسیدن به تفاهمات خوبی هستیم.مشکلات با ترکمنستان به جز موضوع گاز جدی نیست و با نشستهای دو طرف قابل حل است.
استاندار گلستان با بیان اینکه پروژه جزیره آشوراده در زمان کلنگ زنی اعتباری نداشت ،یاد آور شد: پروژه گردشگری آشوراده با اعتبار ۵ میلیاردی از منابع داخلی استان آغاز شد و در سفر رییس جمهور  به استان ۷۰ میلیارد تومان برای دو سال جهت تکمیل زیرساخت های این پروژه اختصاص یافت.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه علاقمندیم سرمایه گذاران بومی و غیر بومی در استان ایجاد اشتغال کنند، گفت: هر کس که می‌تواند در استان اشتغال ایجاد کند باید دستش را ببوسیم اما انتظار داریم سرمایه گذاران درآمدها و منابع خود را هم در استان گلستان هزینه کنند.
وی با بیان اینکه  امسال اعتبارات حوزه اجتماعی استان افزایش یافته اما تخصیص‌ها دیر رسیده است،خاطر نشان کرد: با این‌حال برای هزینه‌ کرد این اعتبارات کمیته‌ای تشکیل دادیم و بر این روند نظارت خواهیم کرد.
دکتر هاشمی در خصوص قیمت کالاهای مصرفی شب عید در گلستان تصریح کرد :در شب عید مشکلات مردم رفع  و نظارت‌ها را بیشتر خواهیم کرد تا مردم استان مشکلی نداشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: موفق شدیم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تالار بزرگ گرگان و ۱۳۰ میلیارد تومان برای حوزه ورزش اعتبار دریافت کنیم.
وی در پاسخ به سوالی در مورد برگزاری تورنمنت های ورزشی بین المللی در استان، گفت: در خصوص برگزاری تورنمنت های ورزشی در استان آمادگی کامل داریم و اگر برخی مسابقات بین المللی در گلستان برگزار نشده به دلیل مشکلات فدراسیونی است.
استاندار گلستان یادآور شد: باید عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم و همانطور که اعتبارات چند برابر شده , تلاش ها نیز چند برابر شود.
2800 پروژه با اعتبار 2100 میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح یا کلنگ زنی می شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار