با حضور استاندار گلستان؛
با حضور استاندار گلستان 8 دستگاه خودرو کمپرسی مکانیزه حمل زباله به 8 دهیاری و 5 دستگاه خودرو حمل و نقل روستایی استان به متقاضیان روستایی تحویل گردید.
کد خبر: ۵۰۳۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱ 04 October 2017
با حضور استاندار گلستان 8 دستگاه خودرو کمپرسی مکانیزه حمل زباله به 8 دهیاری و 5 دستگاه خودرو حمل و نقل روستایی استان به متقاضیان روستایی تحویل گردید.

دکتر حسن صادقلو در مراسم تحویل این خودروها، اظهار کرد: بخش مهمی از توسعه روستایی از طریق توسعه، عمران و تجهیزناوگان صورت می گیرد.

دکتر صادقلو با اشاره به اینکه بیش از 46 درصد جمعیت استان در روستاها ساکن هستند،تصریح کرد: باید درآمد پایدار روستائیان مورد توجه باشد و با استفاده از دانش بومی و تلفیق آن با فناوری روز و ایجاد بنگاه های اقتصادی در جهت رشد درآمد روستائیان تلاش کنیم.

وی افزود: توجه به رفاه و بهداشت در سطح روستاها می تواند رشد و توسعه عمومی را فراهم آورد.

لازم به ذکر است 8 دستگاه خودرو کمپرسی مکانیزه حمل زباله به 8 دهیاری چنارلی بخش گلی داغ شهرستان مراوتپه، کاکا بخش مرکزی شهرستان گنبد، سلطان آباد بخش بهاران شهرستان گرگان، مالای شیخ غراوی بخش مرکزی کلاله، چاپاقلی بخش مرکزی شهرستان ترکمن، عرب بوران بخش مرکزی شهرستان گالیکش، کرد بخش مرکزی شهرستان آق قلا، توران ترک بخش مرکزی شهرستان رامیان تحویل گردید. 

این خودرو ها با آورده 12 میلیون و 500 هزار تومانی هر دهیاری و اعتبار 125 میلیون تومانی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به ازای هر خودرو و با پیگیری های معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و اداره کل امور روستایی و شوراها تهیه شده است.
گفتنی است به گفته مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری تا کنون به اضافه این 8 دستگاه، تعداد 141 دستگاه خودرو نیسان و کمپرسی وظیفه حمل زباله روستاها را انجام می دهند.

نصیبی یادآور شد: 94 درصد پسماند روستایی بصورت مکانیزه جمع آوری می شود و طی روزهای آتی 4 دستگاه خودرو آتش نشانی نیز به پایگاه های آتش نشانی روستایی تحویل می گردد.

همچنین در این مراسم با همکاری اداره کل امور روستایی و شوراها، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و صندوق کارآفرینی امید 5 دستگاه خودرو سمند جهت حمل و نقل روستایی تحویل متقاضیان گردید.


منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار