استاندار مازندران در همایش منطقه ای استانداریهای گلستان ، مازندران و سمنان:
استاندار مازندران اجرای طرح های عمرانی را یکی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید در مازندران دانست و گفت: آسیب جدی این بخش مهم و تاثیرگذار در مازندران، وجود طرح های نیمه تمام فراوان باقی مانده از دولت گذشته است.
کد خبر: ۴۶۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰ 17 July 2017
 استاندار مازندران اجرای طرح های عمرانی را یکی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید در مازندران دانست و گفت: آسیب جدی این بخش مهم و تاثیرگذار در مازندران، وجود طرح های نیمه تمام فراوان باقی مانده از دولت گذشته است. 

دکتر ربیع فلاح جلو دار در همایش منطقه ای استانداری های گلستان، مازندران و سمنان که باحضورمعاون سیاسی وزیر کشور، نماینده ولی فقیه درگلستان،استانداران، معاونین، فرمانداران، بخشداران ومدیران کل ستادی در گرگان برگزارشد ؛ اظهار داشت : مازندران به واسطه برخورداری از آب و هوای مطلوب ، همواره از مقاصد گردشگری در کشور پیشرو است ومطابق آمارهای ارائه شده پارسال بیش از 42 میلیون مسافر در استان اقامت شبانه داشتند که باید از این نعمت برای افزایش بیشتر درآمدها و بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنیم.

وی به برخورداری مازندران از ساحل و لزوم ارائه خدمات بیشتر به مسافران و گردشگران اشاره کرد و گفت : یکی از معضلات همیشگی دریا در مازندران به خصوص درایام پرتردد سال ، افزایش تعداد غریق ها در دریا بود که در دولت تدبیر و امید و با توسعه طرح های سالم سازی سواحل ، تعداد کشته شدگان دریا در مقایسه با دوره قبل 73 درصد کاهش یافت . 

  فلاح تصریح کرد  : این کاهش محسوس اگر چه بسیار قابل توجه و امید بخش است اما امیدواریم در فرایند اجرای طرح ها به گونه ای حرکت کنیم که تعداد کشته شدگان دریا را به حداقل ممکن رسانده و دیگر شاهد مرگ و غرق شدن در دریا نباشیم.

به گفته وی ؛ یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در مازندران ، اجرای گسترده طرح های فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی و حذف نقاط آلوده در شهرهای استان بود . 

 استاندار مازندران  بیان داشت : در گذشته و با وجود شعارهای فرهنگی فراوان ، اقدامی برای حل این معضلات نشده و رشد قارچ گونه مناطق آلوده آسیب های زیادی را به مازندران تحمیل کرد . 

 وی ادامه داد : دولت تدبیر و امید با اجرای طرح های کارشناسی شده ، حذف این مناطق را در دستور کار قرار داد که در حال حاضر حتی یک مرکز آلوده هم در مازندران مشاهده نمی شود.  

وی همچنین  بر لزوم شناسایی ظرفیت های هر استان و برنامه ریزی متناسب با ظرفیت های منطقه تاکید کرد و گفت : به عنوان نمونه ، توجه به بخش کشاورزی ، یکی از اولویت ها  و لازمه رسیدن به رشد و توسعه استان است که باید برای فراهم کردن زیرساخت های لازم این بخش مانند آب مورد نیاز بیش از پیش تلاش کنیم . 

استاندارمازندران بیان داشت : یکی از مشکلاتی که کشاورزی مازندران سال ها است با آن دست و پنجه نرم می کند ، کمبود آب مورد نیاز است و این مشکل در شرایطی مازندران را به خود مشغول کرده که 20 میلیون متر مکعب آب در دقیقه از رودخانه ها به دریا ریخته و از آن استفاده نمی شود .

وی بر لزوم احداث سدهای جدید در مازندران تاکید کرد و گفت: یکی از راه های حل دائمی مشکل هدر رفتن آب های سطحی در مازندران احداث سد  است که امیدواریم دولت با توجه به توجیه فراوان این کار بزرگ ، زمینه انجام آن را فراهم کند . 

به گفته وی ؛  مازندران با وجو د آن که استانی با بارش های فراوان است اما به دلیل ناتوانی در استفاده صحیح از آب های سطحی ، همواره با مشکل تامین آب شرب و کشاوزی رو به رو بوده و در زمره استان های متوسط کشور از لحاظ منابع آبی قرار دارد . 

 فلاح ادامه داد : در حال حاضر فقط 15 درصد آب شرب مازندران از طریق آب رودخانه  و سدها تامین می شود و مابقی آن توسط چاه ها مورد استفاده قرار می گیرد که تداوم استفاده از آب چاه ها ، مشکلات و آسیب های جدی برای محیط زیست به همراه خواهد داشت . 

استاندار مازندران به برنامه جدی دولت برای استفاده مطلوب از ظرفیت دریای خزر اشاره کرد و گفت : راه اندازی مرکز تولید خاویار یکی از برنامه های به ثمر نشسته بود که با انجام آن ، تاکنون 2 تن خاویار از این مرکز تولید و صادر شد و در این در حالی است که کل خاویار تولید شده در دریای خزر 5 تن است .

 به گفته وی ؛ یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام برای بهره برداری از توان دریا ، اجرای طرح پرورش ماهی در قفس است .

 استاندار مازندران اظهار داشت : این طرح سابقه حدود 100 ساله در دنیا دارد اما هنوز اجرای آن در ایران و دریای خزر با همه ظرفیت های فراوانش فراگیر نشده که با توجه به ظرفیت فراوان این طرح برای ایجاد شغل ، باید توسعه آن در دستور کار بیشتر قرار گیرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: