رئیس ستاد انتخابات استان گلستان:
رئیس ستاد انتخابات گلستان از واجد شرایط بودن یک میلیون و 292 هزار و 320 نفر برای شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت دراستان خبر داد.
کد خبر: ۴۲۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴ 15 May 2017
 رئیس ستاد انتخابات گلستان از واجد شرایط بودن یک میلیون و 292 هزار و 320 نفر برای شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت دراستان خبر داد.

 "علی اصغر طهماسبی" روز دوشنبه در گفت و گو  با خبرنگاران گفت: از این تعداد حدود 30 هزار نفر رای اولی هستند.
به گفته وی، برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، یکهزار و 657 شعبه ثابت و سیار و برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا یکهزار و 639 شعبه اختصاص یافته است.
طهماسبی ادامه داد: از تعداد شعب اخذ رای ریاست جمهوری در این استان، یکهزار و 84 شعبه روستایی و مابقی شهری هستند که در بخش روستائی 75 شعبه سیار و یکهزار و 9 شعبه ثابت است و از مجموع 573 شعبه شهری در این انتخابات، 28 شعبه سیار و مابقی ثابت هستند.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات شوراها، شعبه سیار روستائی نخواهیم داشت، اظهار کرد: حدود 40 هزار نفر شامل عوامل اجرائی، نظارت، نماینده فرمانداران، کاربران، اعضای هیات نظارت شهرستان و هیات عالی نظارت، نیروهای نظامی و انتظامی و غیره در بخش های مختلف، مسئولیت برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در این استان برعهده دارند.
رئیس ستاد انتخابات گلستان اضافه کرد که تعداد کل شهرها و روستاهای استان که انتخابات شوراها در آنها برگزار می شود، 30 شهر و 942 روستا می باشد و از این مجموع در چهار شهر گرگان، گنبدکاووس، علی آبادکتول و بندرترکمن، انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی خواهد بود، اما انتخابات ریاست جمهوری مانند سایر نقاط کشور به صورت دستی انجام می شود.
به گفته طهماسبی، از مجموع شهرهای استان، سه شهر دارای شورای هفت نفره، یک شهر دارای شورای 9 نفره و 26 شهر دارای شورای پنج نفره خواهند بود.
وی اضافه کرد که در روستاهای استان، 774 روستا شورای سه نفره و 168 روستا شورای پنج نفره تشکیل می شود و کل کرسی های شوراهای استان در شهرها 160 کرسی و در روستا سه هزار و 162 کرسی می باشد.
طهماسبی ادامه داد: در زمان ثبت نام اولیه از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجموع هشت هزار و 487 نفر نام نویسی کردند که یکهزار و 484 نفر در شهرها و هفت هزار و سه نفر در روستاها بودند.
وی یادآور شد که 80.39 درصد از واجدان شرایط استان در انتخابات مجلس در سال 94 شرکت کردند.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95، در استان گلستان افزون بر یک میلیون و 868 هزار نفر در30 نقطه شهری و یکهزار و 75 روستا زندگی می کنند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: