رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان خبر داد
رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پیش بینی برداشت افزون بر یک میلیون و 300هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: مبالغ خرید تضمینی گندم و جو زارعان گلستانی بدون مشکل و در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود.
کد خبر: ۴۲۳۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷ 13 May 2017
 رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پیش بینی برداشت افزون بر یک میلیون و 300هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: مبالغ خرید تضمینی گندم و جو زارعان گلستانی بدون مشکل و در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا. مختار مهاجر روزشنبه در جلسه شورای اداری گلستان در گرگان اظهار کرد: براساس برآوردهای انجام شده امسال حدود 90 هزار تن جو نیز در گلستان برداشت می شود که با نگاه ویژه دولت، مبالغ مورد نیاز این خریدها تخصیص یافته است.
امسال در حدود 380 هزار هکتار از اراضی استان گندم کشت شده است که برداشت آن از ماه آینده آغاز می شود.
وی در حوزه تلاش برای افزایش تولید محصولات کشاورزی استان، گفت: میزان برداشت کلزا در 25 هزار هکتار از اراضی تحت کشت این محصول حدود 40 هزار تن پیش بینی می شود تا نقش موثر گلستان در امنیت غذایی کشور ملموس تر شود.
رئیس جهاد کشاورزی گلستان به برنامه های امسال این سازمان اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه های جدی استان، تکمیل طرح زهکشی 22 هزارهکتار از اراضی شمالی گلستان است که با اجرای آن، مقدار تولیدات کشاورزی استان به خصوص گندم تا حد قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.
مهاجر ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده این مقدار اراضی تا پایان سال زهکشی می شود تا یکی دیگر از وعده های دولت تدبیر و امید در موعد مقرر تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی به برنامه ریزی استان برای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از راه های پیش بینی شده برای رسیدن به این هدف ، تلاش برای بهره برداری از آب های مرزی است.
رئیس جهاد کشاورزی گلستان اظهار کرد: سال گذشته دولت 17 میلیارد دلار برای اجرای این طرح اختصاص داد تا راه ورود آب های مرزی به اراضی گلستان فراهم شود.
مهاجر ادامه داد: امسال هم با تخصیص به موقع اعتبارات تلاش برای بهره مندی 7 هزار و 500 هکتار از آب های مرزی در دستور کار قرار داد که امیدواریم با نگاه ویژه دولت در اعطای بودجه های مورد نیاز، مشکل کم آبی این اراضی برطرف شود.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: