نماینده ولی فقیه:
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: روز جوان، فرصت مغتنم تقویت روحیه خودباوری، امید و نشاط در میان جوانان است تا بستر بروز استعدادها و توانایی آنان در جهت رشد و پیشرفت استان فراهم شود.
کد خبر: ۴۲۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱ 08 May 2017
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: روز جوان، فرصت مغتنم تقویت روحیه خودباوری، امید و نشاط در میان جوانان است تا بستر بروز استعدادها و توانایی آنان در جهت رشد و پیشرفت استان فراهم شود.

هشتمین نشست صمیمی جوانان با آیت الله نورمفیدی همزمان با روز جوان دیروز یکشنبه برگزار گردید .

امام جمعه گرگان در جمع جوانان منتخب بخش های گوناگون استان اظهار کرد: جوانان گلستانی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی در شکل دهی سرمایه انسانی، علمی و دانایی دارند و می توانند با بهره مندی از این قابلیت های منحصر به فرد ، زمینه رشد و اعتلای خود و جامعه را فراهم کنند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: مشارکت جوانان در بخش های گوناگون از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیازمند برنامه ریزی صحیح و تخصیص بودجه های لازم است که رسیدن به این هدف فقط مربوط به یک نهاد خاص نیست.

آیت الله نورمفیدی حضرت علی اکبر (س) را الگوی جوانان گلستانی دانست و گفت: جوانان با تاسی به حضرت علی اکبر (س) راه رسیدن به سعادت واقعی را برای خود هموار می کنند.

ایشان بیان کرد: نقش موثر جوانان در تحولات گسترده اجتماعی به خصوص در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر فردی پوشیده نیست ،اما نکته قابل توجه برای مسئولان، تلاش برای حل مشکلات و کمبودهایی مانند کاهش دغدغه اشتغال، ازدواج و مسکن این قشر تاثیرگذار است.

مدیر کل ورزش و جوانان گلستان به تلاش های موثر دولت در فراهم کردن زمینه فعالیت بیشتر جوانان در عرصه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد دارای مجوز در استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 4 برابر شده است.

بهمن طیبی اظهار کرد: در آغاز فعالیت دولت یازدهم، 9 سمن مجوز دار در گلستان فعال بود که با بسترسازی کافی هم اینک 35 سازمان مردم نهاد در استان فعالیت دارند.

وی یکی از اهداف این اداره کل را زمینه سازی مناسب برای ورود بیشتر جوانان به عرصه فعالیت های عمومی و اجتماعی با هموار کردن مسیر تاسیس سمن ها بیان کرد و افزود: با توجه به ماهیت تصدی گرایانه بسیاری از امور دولتی بدون شک سازمان های مردم نهاد جوانان می توانند به مراتب کم هزینه تر، سودمندتر و پربهره‌ برنامه های مختلف را انجام دهند.

در این جلسه از 29 جوان برتر فعال در بخش های گوناگون استان گلستان قدردانی شد.

این نشست به همت کانون فرهنگی مسجد گلشن، اداره کل ورزش و جوانان گلستان و سایر دستگاههای اجرایی استان و با حضور معاونین استاندار، تعدادی از مدیران کل دستگاههای اجرایی، کارشناسان و فعالان در عرصه های فرهنگی و جوانان برگزار شد.

شایان ذکر است این نشست صمیمانه همه ساله بمنظور استفاده از بیانات و رهنمودهای ارزشمند نماینده معزز ولی فقیه و تجلیل از جوانان برتر و نخبه استان در حوزه های مختلف برگزار می شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: