رئیس کل دادگستری گلستان از کاهش ورودی ۱۸ هزار پرونده به محاکم گلستان از ابتدای امسال تا کنون خبر داد و گفت: مشارکت نهادهای فرهنگی، استفاده از ظرفیت علما و اجرای برنامه های پیشگیرانه علت این کاهش است.
کد خبر: ۳۷۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴ 14 February 2017
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در همایش های جداگانه با روحانیان اهل سنت و شیعه استان از آنان برای کاهش جرایمی مانند توهین، تخریب و دعوا کمک گرفتیم.
 
وی افزود: کاهش طلاق  و آسیب های اجتماعی آن از دیگر مواردی بود که از روحانیان خواستیم، در منبرهای خود با بیان آیات و روایات به دستگاه قضایی استان کمک کنند.
 
هاشمیان برنامه تلویزیونی سیمای قانون را از دیگر تلاش های تاثیرگذار امسال دادگستری استان برای کاهش پرونده های ورودی به محاکم برشمرد و گفت: قضات با تجربه استان با حضور در این برنامه ی 45 دقیقه ای به صورت زنده از شبکه ی گلستان، قوانین را به زبان ساده بیان می کنند و به پرسش های حقوقی و قضایی مردم که تلفنی و پیامکی می پرسند نیز پاسخ می دهند.
 
وی اظهارداشت: در برنامه دیگری با عنوان آگاهی بخشی حقوقی، قضات و کارشناسان حقوقی به مسجدها می روند و مردم را با قوانین و کارهایی که انجام دادن یا ندادن آن ها در قانون جرم است آشنا می کنند تا هم مردم به قوانین و تکالیف شان آگاه شوند و هم پرونده های ورودی به دادگاه ها کمتر شود.
 
این مقام ارشد قضایی استان اضافه کرد: تعامل دستگاه قضایی استان با دستگاه های اجرایی، بسیج عمومی برای پیشگیری و کاستن از اسیب های اجتماعی در استان شکل داده است.
 
گلستان 18 حوزه قضایی دارد.
 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار