فرماندار در نشست با مدیر کل فنی و حرفه استان تاکید نمود:
فرماندار شهرستان آق قلا بر اشتغال پایدار با کسب آموزش های مهارتی تاکید نمود. صبح امروز دوشنبه 25 بهمن ماه، "امانگلدی ضمیر" فرماندار شهرستان آق قلا با "ابوالفضل تیرانداز" مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار و در مورد مسائل مرتبط با حوزه آموزش و مهارت بحث و تبادل نظر نمود.
کد خبر: ۳۷۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۱ 13 February 2017
 فرماندار شهرستان آق قلا بر اشتغال پایدار با کسب آموزش های مهارتی تاکید نمود.
 صبح امروز دوشنبه 25 بهمن ماه، "امانگلدی ضمیر" فرماندار شهرستان آق قلا با "ابوالفضل تیرانداز" مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار و در مورد مسائل مرتبط با حوزه آموزش و مهارت بحث و تبادل نظر نمود.

" امانگلدی ضمیر" در این دیدار اصلي ترين نياز شهرستان را ايجاد اشتغال پايدار دانست و یکی از بهترین راهها برای رسیدن به این مهم را کسب آموزش های مهارتی عنوان نمود .

 فرماندار شهرستان آق قلا با بیان اینکه معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی می باشد اما مهارت آموزی و شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را راهگشای مشکل بیکاری ذکر کرد و افزود :دولت "تدبیر و امید" با ایجاد بسترهای لازم زمینه فراگیری مهارت‌های اولیه و پایه‌ای را برای ورود به بازار کار و بهره‌گیری جوانان در زمینه اشتغال خود و کمک به اقتصاد خانواده و جامعه را فراهم نموده است.

 وی ايجاد انگيزه براي دستيابي به فرصتهاي شغلي پايدار در مسير اقتصاد مقاومتي و توانمند سازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه را از مهمترین اهداف و برنامه های توسعه ای شهرستان عنوان کرد.

 "ضمیر" مؤلفه های اقتصادی مقاومتی را شامل اقتصاد مقاومتی درون زا، برون گرا، دانش بنیان و مردمی بودن دانست و تصریح کرد: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ایی می تواند در توانمندسازی نیروی انسانی کار کند و نیروی انسانی توانمند یکی از شاخصهای اقتصاد مقاومتی است که منجر به کمک برای ارائه خدمات بهتر در جامعه می شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: