روز نخست هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر امروز پنجشنبه با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در مجموعه سوارکاری این شهرستان مرزی برگزار شد و با معرفی اسب‌های برتر پایان یافت.
کد خبر: ۱۱۳۸۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۶ 16 November 2023

به گزارش تابناک گلستان، در روز نخست هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس ۷۱ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، تروبرد و دوخون» در هفت کورس شامل چهار دور هزار متری و سه دور هزار و ۲۰۰ متری با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، هشت راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۲ به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «آریاخان ماربل» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «خان بیگلر گز» و «آتاخان بیرجند» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «دیار زرگر» اول شد و اسب‌های «جهان قزلباش» و «جیران رحیمی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «بن استار» با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «پوریا لهراسب» و «برکه مهر» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «سه سوت» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «ریو بولت» و «بیت کویین» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «تام بی لیدر» اول شد و اسب‌های «بیوتی کوئین» و «مرکل» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم بازهم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «دوران» اول شد و اسب‌های «ستاره تیپ» و «رگبارا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «استانبول» اول شد و اسب‌های «مونو پادرا» و «کریشنا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس در پایان ۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابک‌سواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

قرار است روز دوم این هفته از مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس عصر فردا جمعه ۲۶ آبانماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شود.

مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است، مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان اسفند امسال روز‌های پنجشنبه و جمعه هر هفته باحضور تماشاگران برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان افزون بر ۴۰۰ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق‌قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار