رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مقدار قابل توجهی ذرت و نهاده دامی وارد بندر امام خمینی (ره) شد که با پیگیری‌های تلفنی، بدون هیچ تشریفات اداری اضافی موافقت انتقال ۳۱ هزار تُن نهاده دامی به استان گلستان گرفته شده که این اقدام برای تعیین قیمت پایدار تخم مرغ، جوجه ریزی و تامین گوشت مرغ در کشور بسیار اثر گذار است.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷ 10 September 2023

به گزارش تابناک گلستان و به نقل از خبرگزاری فارس، قوه قضاییه در دوره اخیر با همکاری دولت اقدامات قابل توجهی در جهت تسریع در ترخیص کالا‌های از انبار‌ها و گمرکات انجام داده است و در همین راستا رئیس این قوه، یازدهم شهریور ماه طی تماس تلفنی با رئیس دادگستری استان همدان دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد که ۱۳ هزار تن نهاده دامی استراتژیک در آنجا دپوشده بود را صادر کرد.

پس از دستور رئیس قوه قضاییه و با همکاری دولت، بخشی از این ذرت‌ها به یکی از بزرگ‌ترین واحد‌های تولید تخم مرغ کشور در استان گلستان اختصاص پیدا کرد.

ظهر امروز حیدر آسیابی در گفتگو با خبرنگاران درباره تعیین تکلیف انبار نهاده‌های دامی کشف شده همدان گفت: پس از اطلاع از انبار نهاده‌های دامی در استان همدان، رئیس قوه قضاییه طی تماس تلفنی دستور داد بخشی از این نهاده‌ها به استان گلستان اختصاص یابد و تاکید شد اقدامات لازم برای انتقال و مصرف آن‌ها در بخش دام و طیور انجام شود.

وی بیان کرد: بلافاصله پس از دستور رئیس قوه قضاییه جلسه‌ای با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی و معاونت امور دام استان در دادگستری تشکیل و در تماس با رئیس کل دادگستری استان همدان مقرر شد روند انتقال ذرت‌ها به استان گلستان تسریع شود و همکاری‌های لازم صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در حال حاضر حدود نیمی از نهاده‌های تخصیصی به استان گلستان انتقال یافته و در اختیار یکی از شرکت‌ها که ۲۶ درصد تخم مرغ کشور را تولید می‌کند، قرار گرفته است.

آسیابی تاکید کرد: طی تماسی با مدیر این شرکت، انتقال نهاده‌های دامی از سوی آن‌ها تایید و اعلام شد که تا الان حدود نیمی از نهاده‌ها انتقال یافته و مابقی نهاده‌ها نیز به مرور در حال بارگیری است.

وی افزود: پس از تماس رئیس دستگاه قضا و تاکید بر توزیع نهاده‌های دامی و باتوجه به اینکه کارخانه چیکا دارای چرخه کامل تبدیل نهاده‌های دامی به خوراک طیور است در این زمینه پیگیری‌های لازم برای تامین نهاده‌های بیشتر برای این کارخانه از سوی دادگستری صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت:در همین رابطه مطلع شدیم مقدار قابل توجهی ذرت و نهاده دامی وارد بندر امام خمینی (ره) شده است که با پیگیری‌های تلفنی صورت گرفته با رئیس کل دادگستری استان خوزستان و بدون هیچ تشریفات اداری اضافی، موافقت انتقال ۳۱ هزار تُن نهاده دامی از نوع کنجاله سویا از استان خوزستان به استان گلستان گرفته و قرارداد لازم با شرکت تولید کننده تخم مرغ کشور و عوامل مربوطه منعقد شد که در پی آن بخشی از پول پرداخت و مابقی با صدور ضمانت نامه بانکی پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد:موضوع انتقال ۳۱ هزار تن نهاده دامی از استان خوزستان قطعی و قرار داد لازم منعقد شده است و مقرر شده روزانه انتقال این نهاده‌ها به استان گلستان انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان بیان کرد: به گفته صاحب این واحد تولیدی با اقدام دستگاه قضا در زمینه تعیین تکلیف انبار‌ها افزایش تولید بیش از ۲۰ درصدی تخم مرغ حاصل شده و این اقدام برای تعیین قیمت پایدار تخم مرغ، جوجه ریزی و تامین گوشت مرغ در کشور بسیار اثر گذار است.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار